Standard Duty Pedestal Mount 153mm/ 20mm ball head/wingnut
A Standard Duty Pedestal Mount for a stable installation of your device in any vehicle and on any flat surface. Easy to set in any angle and position thanks to ball heads which tilt 210° and swivel 360°. AMPS holes, compatible with all Brodit holders with tilt swivel. Color: Black. Rod made of aluminum, wingnuts made of plastic. Loading weight: 3 kg
| Height | 153 mm |
| Width | 50 mm |
| Depth | 75 mm |
| Volume | 574 cm³ |
| Weight | 271 g |
| Meer informatie | |
| Accessoiremerk | Brodit |
| Barcode | 7320282020385 |
| Kleur | zwart |
| Montage standaard | AMPS |
| Pedestal eigenschap | Ball montage |