Lader 12/24V Scosche 40W 2x usbC PD 3.0 zwart
Dual-Port USB-C® Power Delivery Car Charger
Experience the pinnacle of charging technology with the Scosche PowerVolt PD40 Dual Port USB-C Car Charger, designed to keep you connected on the go without the long waits. Embrace the freedom of a charger that seamlessly integrates into your car's interior via the cigarette lighter socket, offering a compact and efficient solution to power up your devices. Whether you're an iPhone enthusiast or an Android aficionado, this versatile fast car charger caters to all with its universal USB-C ports, ensuring rapid charging for a wide array of smartphones, tablets, and even your indispensable laptop.
The Scosche car charger is not just about speed; it's about intelligent design and convenience. With a dual-port configuration, you can charge multiple devices simultaneously, making it an ideal travel companion for you and your passengers. The charger's robust build is complemented by a sleek profile that doesn't obstruct other controls, making it a harmonious addition to your vehicle's interior. Say goodbye to the frustration of slow charging and hello to more time enjoying your tech on the move with Scosche's cutting-edge car charger.
PowerVolt™ PD40
Compact and Powerful! Simultaneously charge two devices super fast with this dual port Power Delivery Car Charger.
Charge 4X Faster40W USB-C PD chargers phones 4X as fast as a standard 5W charger.**Speed when compared to standard 5W charger.| Meer informatie | |
| Accessoiremerk | Scosche |
| Barcode | 033991106338 |
| Kleur | zwart |
| lader USB connector | usbC + usbC |
| Laders en/of USB kabel | Lader zonder kabel |
| Verpakking | Bulkverpakking |
| Voltage (input) | 12/24V geschikt |
| Voltage (output) | PD - Power Delivery |
| Toestel merk | Model |
| Apple | iPad 10.9 (2022) (10th Gen) (USB-C) |
| Apple | iPad 11.0 (2025) (11th Gen) (USB-C) |
| Apple | iPad Air 10.9 (2020) (4th Gen) (USB-C - PD) |
| Apple | iPad Air 10.9 (2022) (5th Gen) (USB-C - PD) |
| Apple | iPad Air 11 (2024) (M2) (6th Gen) (USB-C) |
| Apple | iPad Air 11 (2025) (M3) (6th Gen) (USB-C) |
| Apple | iPad Air 13 (2024) (M2) (1st Gen) (USB-C) |
| Apple | iPad Air 13 (2025) (M3) (2nd Gen) (USB-C) |
| Apple | iPad Mini 6 - 8.3 (2021) (USB-C) |
| Apple | iPad Mini 7 - 8.3 (2024) (USB-C) |
| Apple | iPad Pro 11 (2018) (1st Gen) (USB-C - PD) |
| Apple | iPad Pro 11 (2020) (2nd Gen) (USB-C - PD) |
| Apple | iPad Pro 11 (2021) (3rd Gen) (USB-C - PD) |
| Apple | iPad Pro 11 (2022) (4th Gen) (USB-C - PD) |
| Apple | iPad Pro 11 (2024) (5th Gen) (USB-C) |
| Apple | iPad Pro 12.9 (2018) (3th Gen) (USB-C - PD) |
| Apple | iPad Pro 12.9 (2020) (4th Gen) (USB-C - PD) |
| Apple | iPad Pro 12.9 (2021) (5th Gen) (USB-C - PD) |
| Apple | iPad Pro 12.9 (2022) (6th Gen) (USB-C - PD) |
| Apple | iPad Pro 13 (2024) (7th Gen) (USB-C) |
| Apple | iPhone 15 (2023) (USB-C - Qi - PD) |
| Apple | iPhone 15 Plus (2023) USB-C - Qi - PD) |
| Apple | iPhone 15 Pro (2023) (USB-C - Oi - PD) |
| Apple | iPhone 15 Pro Max (2023) (USB-C - Qi - PD) |
| Apple | iPhone 16 (2024) (USB-C - Qi - PD) |
| Apple | iPhone 16 Plus (2024) (USB-C - Qi - PD) |
| Apple | iPhone 16 Pro (2024) (USB-C - Qi - PD) |
| Apple | iPhone 16 Pro Max (2024) (USB-C - Qi - PD) |
| Apple | iPhone 16e (2025) (USB-C - Qi -PD) (no Magsafe) |
| Apple | iPhone 17 (2025) (USB-C - Qi - PD) |
| Apple | iPhone 17 Pro (2025) (USB-C - Qi - PD) |
| Apple | iPhone 17 Pro Max (2025) (USB-C - Qi - PD) |
| Apple | iPhone 17e (2026) (USB-C - Qi - PD) |
| Apple | iPhone Air (2025) (USB-C - Qi - PD) |
| Pixel (2016) (USB-C) | |
| Pixel 3 (2018) (USB-C - Qi - PD) | |
| Pixel 3 XL (2018) (USB-C) | |
| Pixel 4 (2019) (USB-C - Qi - PD) | |
| Pixel 4 XL (2019) (USB-C - Qi) | |
| Pixel 7 (2022) (USB-C - Qi - PD) | |
| HTC | 10 (2016) (USB-C) |
| HTC | U11 (2017) (USB-C) |
| Honeywell | EDA10A 10.1" (USB-C) |
| Huawei | Honor 9 (2017) (USB-C) |
| Huawei | Mate 9 Pro (2016) (USB-C) |
| Huawei | Mate 20 Pro (2018) (USB-C - PD) |
| Huawei | Mate 50 (2022) (USB-C - Qi) |
| Huawei | Mate 50 Pro (2022) (USB-C - Qi) |
| Huawei | Nexus 6P (2015) (USB-C) |
| Huawei | P10 (2017) (USB-C) |
| Huawei | P10 Plus (2017) (USB-C) |
| Huawei | P20 (2018) (USB-C) |
| Huawei | P20 Pro (2018) (USB-C - PD) |
| Huawei | P30 (2019) (USB-C - PD) |
| Huawei | P30 Pro (2019) (USB-C - PD) |
| LG | G5 (2016) (USB-C) |
| LG | G7 (2018) (USB-C) |
| LG | V20 (2016) (USB-C) |
| LG | V30 (2017) (USB-C) |
| LG | V40 ThinQ (2018) (USB-C - PD) |
| LG | V50 ThinQ (2019) (USB-C - PD) |
| LG | V60 ThinkQ (2020) (USB-C) |
| Lenovo | M9 (2022) (USB-C) |
| Lenovo | Tab K10 (2021) TB-X6C6F (USB-C) |
| Lenovo | Tab M8 (2023) (4th Gen) (USB-C) |
| Microsoft | Surface Pro 6 (2018) (USB-C) |
| Microsoft | Surface Pro 7 (2019) (USB-C) |
| Motorola | Moto G (2024) (USB-C) |
| Motorola | Moto Z Play (2016) (USB-C) |
| Motorola | One (P30 Play) (2018) (USB-C) |
| Motorola | One Power (P30 Note) (2018) (USB-C) |
| Nokia | 7 Plus (2018) (USB-C) |
| Nokia | 8 (2017) (USB-C) |
| OnePlus | 3 (2016) (USB-C) |
| OnePlus | 5 (2017) (USB-C) |
| OnePlus | 6 / 6T (2018) (USB-C) |
| OnePlus | 7 (2019) (USB-C) |
| Oppo | Find X5 (2022) (USB-C - Oi - PD) |
| Oppo | Find X5 Lite (2022) (USB-C - PD) |
| Oppo | Find X5 Pro (2022) (USB-C - Qi - PD) |
| Oppo | Reno 8 (2022) (USB-C) |
| Oppo | Reno 8 Z (2022) (USB-C - PD) |
| Samsung | Galaxy A3 (2017) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A5 (2017) A520 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A8 (2018) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A8 Plus (2018) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A20e (2019) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A32 5G (2021) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A34 5G (2023) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A40 (2019) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A41 (2020) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A50 (2019) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A51 (2019) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A52 (2021) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A52s 5G (2021) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A53 5G (2022) (USB-C - PD) |
| Samsung | Galaxy A54 (2023) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A55 (2024) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy A70 (2019) (USB-C - PD) |
| Samsung | Galaxy A72 (2021) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Note 7 (2016) (USB-C - Qi) |
| Samsung | Galaxy Note 8 (2017) (USB-C - Qi) |
| Samsung | Galaxy Note 9 (2018) (USB-C - Qi) |
| Samsung | Galaxy Note 10 (2019) (USB-C Qi) |
| Samsung | Galaxy Note 10 Plus (2019) (USB-C - Qi) |
| Samsung | Galaxy Note 20 5G (2020) (USB-C- Qi) |
| Samsung | Galaxy Note 20 Ultra 5G (2020) (USB-C - Qi) |
| Samsung | Galaxy S8 (2017) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S8 Active (2017) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S8 Plus (2017) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S9 (2018) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S9 Plus (2018) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S10 (2019) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S10 Plus (2019) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S10e (2019) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S20 (2020) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S20 FE (2020) (SM-G780 -G781) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S20 Plus (2020) (USB-C - Qi) |
| Samsung | Galaxy S20 Ultra 5G (2020) (USB-C - Qi) |
| Samsung | Galaxy S21 5G (2021) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S21 FE 5G (2022) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S21 Plus 5G (2021) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S21 Utra 5G (2021) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S22 5G (2022) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S22 Plus 5G (2022) USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S22 Ultra 5G (2022) (USB-C -Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S23 (2023) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S23 FE (2023) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S23 Plus (2023) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S23 Ultra (2023) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S24 (2024) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S24 Plus (2024) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S24 Ultra (2024) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S25 (2025) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S25 Plus (2025) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy S25 Ultra (2025) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy Tab A7 10.4 (2020) T500/T505 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab A7 Lite (2021) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab A8 10.5 (2022) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab A 8.0 (2019) T290/T295 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab A 8.4 (2020) SM-T307 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab A9 8.7 (2023) SM-X110/X115 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab A9 Plus 11 (2023) SM-X210 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab A 10.1 (2019) T510/T515 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab A 10.5 (2018) T590/595 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab A11 8.7 (2025) SM-X133/X135 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab A11 Plus 11 (2025) SM-X310/X315 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab Active2 8.0 (2017) T390/T395 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab Active3 8.0 (2020) T570/T575 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab Active4 Pro 10.1 (2022) T630/T636 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab Active5 8.0 (2024) X300/X306B (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab Active Pro 10.1 (2019) T545 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab S3 9.7 (2017) T820/T825 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab S4 10.5 (2018) T830/T835 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab S5e 10.5 (2019) T720/T725 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab S6 10.5 (2019) T860/T865 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab S6 Lite (2020) SM-P610/P615 (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab S7 (2020) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Tab S8 (2022) (USB-C - PD) |
| Samsung | Galaxy Tab S9 FE (SM-X51x ) (2023) (USB-C - PD) |
| Samsung | Galaxy XCover6 Pro (2022) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Xcover 4s (2019) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Xcover 5 (2021) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Xcover7 (2024) ( USB-C) |
| Samsung | Galaxy Xcover Pro (2020) (USB-C) |
| Samsung | Galaxy Z Fold3 5G (2021) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy Z Fold4 5G (2022) (USB-C - Qi - PD) |
| Samsung | Galaxy Z Fold5 (2023) (USB-C - Qi - PD) |
| Zebra | ET60 / ET65 Android (USB-C) |
| Zebra | ET60W / ET65W Windows (USB-C) |
| Zettle / iZettle | Paypal Reader (2024) (USB-C) |